Spec7 - usługi specjalistyczne - logo

Ozonowanie

Usługa ozonowania pozwala na usunięcie zapachów, a także pełną sterylizację czyli pozbycie się grzybów i ich zarodników, roztoczy, bakterii, wirusów, alergenów, pleśni i szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Skuteczność dezynfekcji poprzez ozonowanie jest do 50 razy wyższa niż w przypadku użycia chloru. 
 
Dezynfekcja ozonem stosowana jest między innymi w miejscach takich jak:
 • domki letniskowe, hotele, motele, noclegownie,
 • mieszkania, domy, piwnice, garaże, 
 • szkoły i przedszkola,
 • gabinety lekarskie, przychodnie,
 • salony SPA, salony kosmetyczne i fryzjerskie
 • siłownie, szatnie, przebieralnie
 • puby, knajpy, restauracje, bary, sale weselne,
 • biura, banki, apteki,
 • zakłady mięsne, magazyny żywności,
 • samochody osobowe, ciężarowe, autochłodnie
 • zakłady pogrzebowe
 
Firma SPEC7 oferuje ozonowanie przedmiotów, samochodów jak i pomieszczeń mieszkalnych i innych. Działamy na terenie górnego śląska obsługując następujące miasta:  Gliwice, Zabrze, Katowice, Bytom, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Czeladź, Mysłowice, Będzin, Tychy, Ruda Śląska, Piekary Śląskie, Chorzów, Mikołów, Tarnowskie Góry, Knurów. Zapraszamy do współpracy - gwarantujemy skuteczność naszych usług!
 

KONTAKT

 
Dodatkowe informacje można uzyskać również dzwoniąc na numer 696 071 923
 
 

Czym jest ozon i jak powstaje?

Ozon jest odmianą tlenu który składa się z trzech jego cząsteczek – O3. Wiązanie trzeciego atomu tlenu jest nietrwałe. W wyniku rozpadu ozonu powstaje tlen O2 oraz bardzo aktywny wolny atom tlenu. Podczas rozpadu ozonu niszczone są bakterie, wirusy, alergeny oraz grzyby. Właściwości ozonu są również wykorzystywane do pozbywania się nieprzyjemnych zapachów. Ozon występuje naturalnie w atmosferze i spełnia rolę filtra pochłaniającego nadfiolet emitowany przez słońce. Ozon powstaje w temperaturze łuku elektrycznego podczas uderzeń piorunów i jest łatwo wyczuwalny w powietrzu po burzy. Do celów przemysłowych wytwarzany jest przez lampy ozonowe lub ozonatory.
 
 

Czy ozonowanie jest bezpieczne?

Ozonowanie wykonane przez osobę o odpowiednich kwalifikacjach jest w pełni bezpieczne. Ozon jest gazem nietrwałym i szybko ulega rozpadowi. Dla pełnego bezpieczeństwa wszystkie ozonowane pomieszczenia powinny być odpowiednio długo wietrzone.
 
 

Dezynfekcja ozonem

Doskonałe właściwości bakteriobójcze ozonu sprawiają, że zabieg ten jest świetną alternatywą dla dezynfekowania pomieszczeń lub rzeczy chlorem. Dodatkową zaletą jest brak ostrego zapachu chloru po dezynfekcji. Ozon jest w warunkach pokojowych gazem, łatwo jest więc wykonać z jego pomocą dezynfekcje miejsc trudno dostępnych takich jak np. kanały wentylacyjne. Zabieg dezynfekcji pomieszczeń doskonale sprawdza się np. w czasie zwiększonej zachorowalności na grypę – ozon całkowicie unieszkodliwia również wirusy.
 
 

Dezodoryzacja – usuwanie zapachów ozonem

Dezodoryzacja polega na pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów z pomieszczenia lub samochodu.  Oferujemy deodoryzację przedmiotów, samochodów jak i pomieszczeń mieszkalnych i innych. Wykorzystujemy do celu tego wydajne generatory ozonu.  Pozbywanie się niechcianych zapachów z wykorzystaniem ozonu jest wyjątkowo skuteczne, ponieważ ich cząsteczki są likwidowane (utleniane), a nie tylko maskowane. 
 
Posiadane przez nas urządzenia pozwalają na likwidacje zapachów takich jak:
 • zapachy odzwierzęce – świetnym przykładem są tutaj przesiąknięte wonią psa meble wypoczynkowe, dywany i inne przedmioty codziennego użytku. Trudnym do pozbycia się jest również zapach niektórych ryb.
 • zapach spalenizny – jesteśmy w stanie całkowicie usunąć zapachy powstałe podczas pożaru jak i nadpalenia pomieszczeń i samochodów.
 • zapach stęchlizny – spotykany często w wilgotnych zimnych pomieszczeniach takich jak piwnica. Często spowodowany jest rozwojem grzybów I pleśni.
 • zapach dymu – spowodowany dymem tytoniowym zapach jest ciężki do zamaskowania
 • zapach potu – spotykany najczęściej w przebieralniach z wadliwie zaprojektowanym systemem wentylacji
 • zapachów farb i lakierów po malowaniu – uporczywy nieprzyjemny zapach po malowaniu mieszkania w zależności od użytych farb może utrzymywać się nawet do kilku tygodni. 
 

Odgrzybianie ozonem

Ozon niszczy grzyby, pleśnie oraz ich formy przetrwalnikowe czyli zarodniki. Zastosowanie ozonowania w celu usunięcia grzyba usuwa również nieprzyjemny zapach stęchlizny towarzyszący występowaniu wszelkich pleśni i grzybów. Dezynfekcja z wykorzystaniem ozonu znajduje również zastosowanie przy odgrzybianiu klimatyzacji samochodowej i pokojowej.